Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

UWAGA

Oferty pracy zdalnej bywają bardzo atrakcyjne. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zamian za przeznaczenie na rzecz tylko kilku godzin dziennie. Warunki umieszczają się być niemal idealne. Że coraz częściej pokazuje się, że są to oszuści wykorzystujący na naiwności drugich typów. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zakłada się pod firmę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Uwaga na popularną a tak płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to firma skupiająca się sprzedawaniem problemów z innej ręki i dawaniem pożyczek pod zastaw. Pomoce te pisane są stuprocentowo przez internet, co wpływa, że firma wyróżnia się kreatywnością i jednoczy się do realiów XXI wieku. Że przez rodzaj działalności, który mówi, nazwa ta padała ofiarą oszustów, którzy zakładają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami polskimi.
Na stronie na Facebooku Polskiego Lombardu zaprezentował się dziś post, w jakim przestrzegają oni przez kobietami, które zakładają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Miejsce toż zajmuje liczyć na pośredniczeniu w sprzedaży przedmiotów na Allegro. Mamy to wystawić materiał na aukcji, zadbać o podobni kontakt z klientem, i gdy transakcja zostanie przeprowadzona, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety wykazuje się, że paczki te nie nie zostają wysłane, pomimo tego, że pieniądze oddziałują na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX może na ważny etap oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę działanie i uważa, że będziemy wytwarzać w firmie o dobrej opinii. Obiecują nam uwaga i oferta samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla dużo kobiet stanowi wielką zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W jednym ogłoszeniu wcale nie pada nazwa rzekomej firmy, tylko w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że działa o Własny Lombard. Poza tym, nie piszą nawet na czym naprawdę polegać traktuje ta sztuka, i same, czego się dowiadujemy toż toż, że do naszych ćwiczeń będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie również powinno budzić takie wątpliwości. Jest zatem niepowtarzalna oferta pracy, która się na nim pojawiła. Wśród niej, mamy jedynie ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, jakie nie są ze sobą wiele wspólnego. Kobieta ta nie daje też swojego imiona, co powinno mieć kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po swej stronie

Jeśli odpowiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o postawienie na aukcję przedmiotów na bliskim koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, lecz stanowimy w nich właśnie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż wchodzą na konto pracodawcy, i my, po wysłaniu im adresu do wysyłki, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Przedstawia się jednak, że klienci nie tych tematów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się duży problem, bo odpowiedzialność za ten proceder jest po swej stronie. W związku spośród ostatnim, że oferujemy na osobnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma politykę ochrony konsumentów, dzięki której klienci mogą zacząć rozmowę ze sprzedawcą, jaki nie dotrzymał własnej strony umowy. W przypadku, kiedy sytuacja nie zostanie rozwiązana, że ona zostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za oszustwo na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa dotrze na policję, bez wątpienia spotkają nas przykre konsekwencję swoich zadań. Według kodeksu karnego, w zależności od skali oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na czas z 6 miesięcy do 8 lat. W sukcesu mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści zakładający się pod Polski Lombard przekonują się sprytem, gdyż w przypadku, gdy pod aukcją zawiera się ich pracownik, więc on weźmie konsekwencje ich działań. Zatem toż dziś my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, gdyż to natomiast my sprzedajemy przedmioty, które wcale nie trafiają do kupującego.
Jak zachować się przed oszustem?

Przede wszystkim, potrzeba stanowić niezwykle ostrożnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Niestety stanowi to ważny przypadek, w jakim pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Od wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy próbują zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod jakimi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, która je podała. Poza tym, w ogłoszeniu powinny zostać określone swoje obowiązki. Trzeba widzieć na ostatnie oferty, w jakich nie zostały podane szczegóły i te, w jakich ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się spośród ostatniego gatunku oszustwami, należy je niezwłocznie zgłosić na policję. Zachowa to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale same konsumentów, którzy będę zależeli wziąć z pomocy oszusta. Im częściej będziemy występować na policję tego gatunku ogłoszenia, tym kilka będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments