Lombardy

Czy chcielibyście odwiedzić sklep, lombardy?

Poradnik klienta

Chyba każdy z nas słyszał kiedyś o lombardach. Jeśli ktoś je pamięta jeszcze sprzed wielu lat, to raczej nie budzą pozytywnych skojarzeń, lecz teraz można być pewnym, że ich stan znacznie się zmienił. Dzisiejsze lombardy zaskakują swoją ofertą i tym, jak wyglądają. Są to przedsiębiorstwa z prawdziwego zdarzenia, do których aż miło się przychodzi. Można też w nich trafić na niezłe okazje i dobrze zarobić. Jednak nie na samym zarobku się skończy. Lombardy to także dobre miejsca do tego, aby znaleźć jakieś kolekcjonerskie przedmioty. Powinien o tym pomyśleć każdy, kto ma jakieś nietypowe hobby. Czy chcielibyście odwiedzić sklep, w którym możecie zarobić? Właśnie takim miejscem jest lombard i właśnie dlatego warto udać się do najbliższego lombardu w okolicy, jeśli macie coś na sprzedaż. Chcecie poznać więcej zalet lombardów? Zajrzyjcie do artykułu.

lombardy

Dlaczego je odwiedzamy?

Lombardy kojarzą nam się różnie. Dla jednych jest to ciekawy interes, w którym można spotkać ciekawe osoby i można obejrzeć wiele wyjątkowych przedmiotów, a dla innych lombard budzi raczej złe skojarzenia, z facetem schowanym za ladą, który tylko chce nas naciągnąć na jak największą kwotę. Jednak ten zły obraz lombardów już dawno przeminął. Teraz naprawdę warto od czasu do czasu tam zajrzeć i samemu się przekonać, że jest to miejsce warte odwiedzenia.

Co jednak jest w lombardach takiego wyjątkowego i dlaczego w ogóle ludzie chcą tam zaglądać? Powody mogą być różne i zostaną rozwinięte nieco dalej, lecz lombard to po prostu miejsce, w którym można dobrze zarobić. Jeśli ktoś zna się na handlu, to będzie wiedzieć, jak to zrobić.

Oczywiście w takich sklepach większość przedmiotów, z jakimi możemy się zetknąć, to przedmioty używane, lecz jednakowo te, które można powiedzieć, że są już stare, ale także możemy spotkać prawie nowe przedmioty, na przykład z zakresu elektroniki. Starsze przedmioty często mają swoją historię i duszę, co podnosi ich wartość. Dlatego też lombardy, to idealne miejsca, dla osób, które lubią poszukiwać przedmiotów z własną historią, lecz także dla osób, które lubią nowinki technologiczne, albo bawią się w naprawianie różnych urządzeń elektronicznych.

Lombardy odwiedzamy właśnie dla takich przedmiotów, które nas oczarują i będą to przedmioty, które będą wydawać się magiczne, zarówno dla starszego pana, który lubi kolekcjonować starocie, jak i dla młodej osoby, która uwielbia bawić się różnymi urządzeniami elektronicznymi i poznawać je od środka.

Spróbuj zarobić

Lombardy to nie tylko miejsca, które odwiedzamy po to, aby coś w nich kupić. Oczywiście możemy chodzić tam i oglądać wiele ciekawych przedmiotów, ale czy przyszło nam do głowy kiedyś pytanie, skąd one się tam znalazły? To nie działa tak jak w innych przedsiębiorstwach, że towar jest zamawiany w hurtowni, która regularnie go dostarcza. Tutaj towar przynoszą ludzie i nigdy nie wiadomo, na co można trafić. I właśnie sprzedając ten towar do lombardu, dają szanse komuś innemu na to, aby stał się danego przedmiotu właścicielem.

Na takiej sprzedaży można nieźle zarobić i jest to właśnie jedna z pierwszych możliwości zarobku, jaką daje nam lombard. Skoro lombard zajmuje się handlem i można w nim sprzedawać różne przedmioty, to dlaczego mielibyśmy tego nie wykorzystać? Wystarczy, że z domu zabierzemy jakiś przedmiot, który jest już nam niepotrzebny i udamy się do lombardu. Tam jednak nie uzyskamy od razu ceny, którą z góry założyliśmy, dlatego lepiej jest na początku ustanowić sobie nieco wyższy próg ceny początkowej i to od niej zaczynać negocjacje z obsługą lombardu. Dobrze będzie także ustanowić sobie dolny próg, którego nie będziemy chcieć przekroczyć, przy sprzedaży. Tak właśnie sprzedamy coś, na czym możemy zarobić. Może znajdziemy więcej takich przedmiotów na sprzedaż i stanie się to naszym stałym dodatkowym źródłem dochodu? A tak poza tym, czy ktoś kiedykolwiek słyszał, że można iść do sklepu, sprzedać w nim coś i jeszcze na tym zarobić? Taka jest właśnie przewaga lombardów nad innymi sklepami i z tej przewagi warto korzystać.

A może być tak spróbować innej możliwości zdobycia pieniędzy w lombardzie? Tym razem będzie to jednak sposób, na czasowe zdobycie pieniędzy, czyli inaczej mówiąc po prostu zastawienie przedmiotu, za wynegocjowaną kwotę. Działa to na takiej zasadzie, że idziemy do lombardu z jakimś wartościowym przedmiotem i lombard oferuje nam kwotę, jaką może nam zaoferować w zamian zastawu. Ten przedmiot możemy potem odkupić, lecz bardzo ważne jest, aby trzymać terminów, w których czasie zastaw musimy podtrzymać, ponosząc odpowiednią opłatę. Jeśli opłaty nie poniesiemy, przedmiot przechodzi na własność lombardu, a my go tracimy. Jeśli tylko będziemy trzymać się terminów opłacenia zastawu, jeśli w ogóle będzie to potrzebne, to jest to dobry sposób, na taką czasową pożyczkę. Jednak w tym przypadku ostatecznie, jeśli znajdziemy się w dobrej sytuacji finansowej, to nie stracimy przedmiotu i do tego uzyskamy czasową pożyczkę.

Lombard to miejsce idealne dla osób, które kochają okazje, promocje, przeceny, czyli po prostu kupowanie różnych rzeczy po okazyjnych cenach. Oczywiście w lombardach nie ma nigdzie jasno napisane cały czas, że na dany konkretny przedmiot jest promocja. W tym chodzi o to, że po prostu trzeba wyczuć okazję. Jeśli ktoś się na czymś zna, na przykład na elektronice i uda się do lombardu, to może tam znaleźć przykładowo głośniki, laptopy i telefony, które sprzedawane są po bardzo okazyjnych cenach i można na nich zarobić, najpierw je kupując, a potem komuś odsprzedając. Takie wyszukiwanie okazji może być czasochłonne i może wymagać wiedzy z jakieś dziedziny, jednak w ostatecznym rozrachunku jest bardzo opłacalne. Czasem można trafić na naprawdę świetne okazje. Przecież w lombardzie też nie muszą znać się na wszystkim i może okaże się, że jakiś przedmiot wycenią na kwotę niższą, niż w rzeczywistości jest wart i będzie to wynikać z czystej niewiedzy. My z takich okazji powinniśmy korzystać.

Potrzebujesz szybkiej pożyczki?

Nie oszukujmy się, że w życiu spotykają nas różne sytuacje i nigdy nie wiemy, kiedy znów będziemy potrzebować jakiejś dodatkowej gotówki. Oczywiście jedna z pierwszych myśli, jaka przychodzi nam do głowy, to kredyt. Jednak już zaraz ta myśl odpływa, bo zniechęca nas masa biurokracji i niepotrzebnej pracy, aby uzyskać ten kredyt i oczywiście nigdy nie wiadomo, czy się go otrzyma, czy też nie. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie po prostu skorzystanie z oferty któregoś z lombardów, który proponuje dla swoich klientów pożyczki. Działa to na podstawie prawa cywilnego, dlatego jedyna formalność, jaka nas czeka, to podpisanie umowy. Dlatego też na pieniądze nie musimy czekać nawet kilka dni, lecz czasem zaledwie kilkanaście minut. Czy nie jest to po prostu bardzo wygodny sposób zaciągania zobowiązania? Jeśli więc ktoś potrzebuje pieniędzy, to niech następnym razem zastanowi się, czy chce wziąć kredyt, czy może szybko i bez problemu chciałby załatwić wszystko w lombardzie, praktycznie jednym podpisem.

Pozbądź się z domu staroci

Nie jeden dom można by nazwać zbiorowiskiem staroci. Po prostu wielu z nas ma już taką tendencję, że zbiera wiele przedmiotów, również po swoich przodkach. Jest nam je szkoda wyrzucić, dlatego wolimy je chomikować gdzieś w piwnicy, albo na strychu. Do głowy nam jednak nie przychodzi pomysł, że możemy na takich starych przedmiotach zarobić. A jak to zrobić? Nie ma chyba łatwiejszego sposobu na zarobek. Wystarczy tylko zebrać wszelkie przedmioty, nawet te, które według nas nie mają żadnej wartości, spakować je do kartonów, worków itd. i wywieźć autem do pobliskich lombardów. Robiąc taką małą trasę w ciągu dnia, będzie można pozbyć się wielu przedmiotów, jednocześnie zarabiając na tym. W taki sposób można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, czyli z jednej strony zyskać więcej miejsca w domu, a z drugiej nieźle zarobić. Może okaże się, że gdzieś w piwnicy kryją się jakieś stare obrazy, kolekcje monet, komiksów itd. Mogą to być bardzo wartościowe rzeczy i szkoda byłoby, aby tylko się kurzyły i nikomu nie służyły.

Może tak poćwiczyć negocjacje?

Jeśli kogoś nie przekonuje lombard do siebie, jako miejsce, w którym można coś sprzedać i kupić, czy też skorzystać z innych usług, to może przekona go, że lombard to świetne miejsce, do szkolenia swoich umiejętności, na przykład z zakresu negocjacji. A w jaki sposób można to robić? Na początku zaczynamy od tego, że wybieramy jakiś zwykły lombard i wybieramy w nim przedmiot, który chcielibyśmy kupić i rzeczywiście nas na niego stać. Wyznaczamy sobie także cel, którym będzie kwota, za jaką daną rzecz możemy nabyć. Co dalej? Dalej pozostają negocjacje ze sprzedawcą, aby oczywiście ten cel osiągnąć. Teraz już tylko trzeba odpowiednio prowadzić rozmowę, aby doprowadzić do miejsca, w którym za przedmiot zapłacimy możliwie najmniej. Gdy już uda nam się przedmiot zdobyć, to na tym nie koniec. Przecież może to być dla nas zupełnie nieużyteczne. Teraz udajemy się do innego lombardu i tam próbujemy sprzedać przedmiot z jak największym zyskiem. Właśnie w taki sposób będziemy ćwiczyć swoje umiejętności negocjacyjne na realnych zadaniach. Nie dosyć, że możemy się sporo nauczyć, to jeszcze może to się okazać dobry sposób na to, aby zarobić kilka groszy.

Lombardy się rozwijają

Najlepsze czasy lombardów jeszcze nie nadeszły. Oczywiście kiedyś było ich dużo, lecz na pewien czas zanikły, aby teraz znów powracać, lecz nieco w innej odsłonie. Dzisiejsze lombardy przypominają bardziej te, które aktualnie istnieją na zachodzie, niż te, które istniały w Polsce kiedyś. Są to sklepy z prawdziwego zdarzenia, w których nie brakuje przestronności, porządku i czasem nawet elegancji. Lombardy po prostu też nastawiają się na to, że trzeba dobrze prezentować się przed klientem. Jeśli ludzie dowiedzą się, dlaczego warto odwiedzać lombardy, to będą się one rozwijać coraz bardziej i będzie to oczywiście pozytywny znak.

Zmieńmy mentalność

Polacy mają swoją dziwną dumę, że ciężko przychodzi nam kupowanie używanych przedmiotów. Z góry zakładamy, że ktoś mógł takie przedmioty wcześniej uszkodzić i dlatego próbuje się ich pozbyć. Nie zauważamy, że rzeczy, które komuś już nie są potrzebne i je sprzedaje, mogą być w świetnym stanie. Jest tak z elektroniką, różnymi akcesoriami, biżuterią itd. Polacy muszą przekonać się, że do lombardów naprawdę warto chodzić, bo po prostu jest to świetna i opłacalna przygoda.

W lombardach są świetne przedmioty

W lombardach nie raz można trafić na prawdziwe perełki, które aż szkoda byłoby stracić z oczu i przepuścić okazję. Dlatego czasem nie warto zbyt długo się zastanawiać, tylko od razu trzeba zaczynać negocjacje ceny. Może trafimy na coś, co dla kogoś innego, jest nic nie warte, lecz dla nas ma wielkie znaczenie i wartość.

Lombardy to idealne miejsce dla każdego z nas, ponieważ każdy znajdzie w nich coś ciekawego. Może i czasem trzeba poświęcić temu trochę czasu i uwagi, a także pieniędzy, jednak po jakimś czasie okaże się to dla nas opłacalne. Każdy powinien choć raz odwiedzić to miejsce, aby przekonać się, że naprawdę warto wchodzić do napotykanych lombardów i poznawać ich oferty. Tam nigdy nie wiadomo, jaka niespodzianka na nas czeka.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments